Suradnja PlayStation Hrvatska i Tekstilno-tehnološkog fakulteta na izradi replike kostima Aloy

Studentice Tekstilno-tehnološkog fakulteta surađuju s tvrtkom PlayStation Hrvatska na projektu izrade replike kostima za lik Aloy, glavne protagonistice videoigre Horizon Forbidden West. Videoigra Horizon Forbidden West je dugo očekivani nastavak igre Horizon Zero Dawn te je dostupna na konzolama PlayStation 4 i PlayStation 5. Na projektu surađuju studentice diplomskog studija Industrijskog dizajna odjeće Tena Omerović, Ivana Škaper, Valentina Ferenčak i Nikolina Tufekčić, u okviru kolegija Projektiranje odjeće i pod mentorstvom izv. prof. dr. Irene Šabarić, prof. dr. sc. Slavice Bogović te asistentice Franke Karin. Cilj je ovoga projekta osvijestiti potrebu uporabe održivih i ekološki prihvatljivih materijala, uz detaljni 3D ispis zaštitne opreme koja je sastavni dio kostima.

Izvor fotografije: Portal Super1

Izvor fotografije: Super1