Suradnja studenata kostimografije na novom međufakultetskom projektu T.S Eliot „Pusta zemlja“

• Pusta zemlja 1

• Pusta zemlja 2

• Pusta zemlja 3

Adaptacija pjesme Pusta zemlja britanskog književnika Thomasa Stearnsa Eliota ispit je iz kolegija Suvremene režije studentice Kristine Grubiše na Sveučilištu u Zagrebu Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu u mentorstvu profesora Branka Brezovca i u suradnji s Muzejom suvremene umjetnosti u Zagrebu. U projekt su uključeni studenti Sveučilišta u Zagrebu, Akademije dramske umjetnosti, Likovne akademije, Muzičke akademije i Tekstilno-tehnološkog fakulteta, iz želje redateljice da kroz zajednički rad svi suradnici upoznaju pojedinosti drugih struka u svrhu stvaranja novih kreativnih odnosa, koji će studente povezati i poslije, u profesionalnom radu u kazalištu. Ispitne izvedbe prikazane su od 15. do 17. listopada 2022. godine u Muzeju suvremene umjetnosti. Kostimografiju su potpisali studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta: Sara Bardić, Sofija Curiš, Josip Đerek, Teodora Kralj pod mentorstvom izv. prof. art. Barbare Bourek, izv. prof. dr. sc. Irena Šabaric i asistentice Franke Karin s TTF-a te izv. prof. art. Irene Sušac i doc. art. Petre Pavičić s ADU.

Izložbe
17.10.2022 19:27