Suradnja TTF-a smjer Kostimografije i Tuto tekstil

Početkom ove akademske godine, Tuto tekstil i Sveučilište u Zagrebu Tekstilno-tehnološki fakultet ostvarili su uspješnu suradnju.  Studenti kostimografije imali su priliku prijaviti se na natječaj na kojemu su konkurirali svojim radom u cilju dobitka nagrade u vrijednosti 3000 kn u tekstilnim materijalima. Tema je bila film Peti element iz 1997. godine u kojemu režiju potpisuje Luc Besson, a kostimografiju Jean Paul Gaultier. Studenti su odlično odradili zadatak u cijelom procesu od idejnih skica do realizacije kostima kroz tehnološke postupke modeliranja kroja, krojenja i šivanja. S obzirom da su svi bili odlični teško je bilo izabrati jednog studenta pa smo stoga odlučili nagraditi tri studentice sa poklon bonom od 1000 kn izjavio je doc. art. Marin Sovar.

• Emma Stephanie Gaunt

• Georgia Pezzolato