TTF sudjelovao na radionicama inkluzivnog dizajna InDU

U razdoblju od 23. do 27. listopada 2023. god. održane su radionice inkluzivnog dizajna – InDU s ciljem promocije održivog razvoja kroz inkluziju osoba s invaliditetom.

„InDU projekt promovira inkluzivni dizajn po mjeri svakog čovjeka, dakle čovjeka kojeg ne određuje invaliditet, nego osobnost svojstvena samo njemu“.

Organizaciju radionica vodio je URIHO (Ustanova za profesionalnu rehabilitaciju i zapošljavanje osoba s invaliditetom) uz Sveučilište u Zagrebu Arhitektonski fakultet Studij dizajna te sudjelovanje  Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, Sveučilišta u Zagrebu Akademije likovnih umjetnosti, Centra za odgoj i obrazovanje slijepih i slabovidnih Vinko Bek te Centra za odgoj i obrazovanje gluhih i nagluhih Slava Raškaj.

Od ukupno 8 timova TTF je sudjelovao u 2 tima: tekstilnom i kožnom timu sa svojim studenticama i nastavnicama.

Sa stručnog studija Tekstilna, odjevna i obućarska tehnologija (TOOT) u Varaždinu sudjelovale su studentice: Matea Miletić – smjer Obućarska tehnologija i Tena Šaško – smjer Dizajn obuće s voditeljicom tima dr. sc. Suzanom Kutnjak-Mravlinčić, v. pred.

Sa prijediplomskog studija Tekstilna tehnologija i inženjerstvo (TTI) sudjelovala je studentica Mateja Raljević – smjer Odjevno inženjerstvo, a sa diplomskog studija Tekstilna tehnologija i inženjerstvo (TTI) sudjelovala je studentica Nikolina Tufekčić – smjer Industrijski dizajn odjeće s voditeljicama tima izv. prof. dr. sc. Irena Šabarić i izv. prof. dr. sc. Renata Hrženjak.

Zahvaljujemo URIHU i partnerima na lijepoj organizaciji i ugodnoj atmosferi u kojoj smo svi kroz timski rad mogli dati svoj doprinos ovom vrijednom projektu. Također zahvaljujemo kuharsko-slastičarskom timu iz URIHO-vog restorana „Sunce“ na ukusnim obrocima kojima su nas svakodnevno posluživali.

• InDu_1

• InDU_2

• InDU_3

• InDU_4