U Galeriji Rab otvara se izložba "FOSILI NA DRUGI NAČIN - Dodirni me, zagrli me, upoznaj me!"

U utorak, 3.10.2023. u 10:30 sati, u Galeriji Rab, na adresi Donja ulica 3, bit će otvorena izložba naziva “FOSILI NA DRUGI NAČIN – Dodirni me, zagrli me, upoznaj me!”.

Organizatori i pokrovitelji ove izložbe su Grad RabPučko otvoreno učilište RabProGEO Hrvatska i Tekstilno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu.

Izložba je dio programa HOLO-GEA Hrvatske udruge za promicanje i zaštitu geološke baštine i aktivnost promicanja vrijednosti geološke baštine u okviru UNESCO IGCP projekta 737 SMART. Izložba se pripremala u suradnji s dr.sc. Ljerkom Marjanac, dipl.ing. geol. ispred udruge i Sveučilištem u Zagrebu Tekstilno-tehnološkim fakultetom.

Na izradi jastuka inspiriranih geološkom baštinom i fosilima sudjelovali su studenti Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta: diplomski studij Industrijskog dizajna odjeće - Nikolina Tufekčić, Klara Ergović, diplomski studij Industrijskog dizajna tekstila Dea Babajko i Sanja Vučković i diplomskog studija smjera Kostimografija: Laura Ana Zdunić, Ana Jančiković, Ana Roko, Mirta Baranić, Nikolina Manda Šarić, Jana Friščić, Ema Marković-Imbrija i Josip Đerek u sklopu kolegija Projektiranje odjeće pod mentorstvom: izv. prof. dr. sc. Irene Šabarić, dr. sc. Beti Rogine-Car i Franke Karin, mag. ing. techn. text., asistentice.

Više o izložbi možete pronaći na linku:

28.09.2023 13:07