U HGK u Zagrebu održana je konferencija Tesla u Zagrebu na temu „Pametni i inovativni gradovi"

• HGK_1

• HGK_2

• HGK_3

• HGK_4

• HGK_5

Održana je konferencija Tesla u Zagrebu na temu „Pametni i inovativni gradovi", u ponedjeljak 11. srpnja 2022. u Hrvatskoj gospodarskoj komori u Zagrebu. Na konferenciji su izlagali voditeljica projekata u sektoru za zaštitu okoliša Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost dr. sc. Nirvana Franković Mihelj, izv. prof. dr. sc. Maja Somogyi Škoc sa Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, vlasnica obrta GREEiKA poslovno savjetovanje gđa. Snježana Turalija, predstavnica tvrtke Kristalna ideja gđica. Ana-Marija Sanader te suvlasnik i direktor tvrtke Jeltom gosp. Tomislav Pokrajčić.

Okupljene izlagače i sudionike u uvodnom dijelu konferencije pozdravili su izaslanica gradonačelnika grada Zagreba, pomoćnica pročelnika Gradskog ureda za gospodarstvo, ekološku održivost i strategijsko planiranje gđa. Sandra Tucak Zorić, predsjednik Hrvatske gospodarske komore – Komore Zagreb gosp. Vitomir Klasić te prorektor za inovacije, transfer tehnologije i komunikacije Sveučilišta u Zagrebu i predsjednik Hrvatske zajednice inovatora prof. dr. sc. Miljenko Šimpraga.

U sklopu konferencije je održana i panel rasprava na temu „Održivim gospodarenjem do čistog okoliša Grada Zagreba" u kojoj su sudjelovali izaslanica gradonačelnika grada Zagreba, pomoćnica pročelnika Gradskog ureda za gospodarstvo, ekološku održivost i strategijsko planiranje gđa. Sandra Tucak Zorić, vlasnik i direktor Tehnixa gosp. Đuro Horvat, pomoćnik direktora tvrtke Ponikve eko otok Krk gosp. Ivan Jurešić, savjetnica u Hrvatskoj gospodarskoj komori gđa. Jagoda Divić i izv. prof. dr. sc. Maju Somogyi Škoc sa Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta, a panel raspravu je moderirala vlasnica GREENiKA poslovnog savjetovanja, konzultantica za zelenu gradnju, DGNB certifikat te kružno gospodarstvo Snježana Turalija.

19.07.2022 09:27