Uspjeh istraživača s Tekstilno-tehnološkog fakulteta na INOVI 2021 „BUDI UZOR 2021“

U Zagrebu od 13. – 16. listopada 2021. održana je izložba inovacija INOVA 2021  „BUDI UZOR 2021“ s međunarodnim sudjelovanjem. INOVA je tradicionalna nacionalna izložba inovacija koje ove godine obilježava 50. godina postojanja i 45. godina izložbi u organizaciji Saveza hrvatskih inovatora (SHI) i Saveza inovatora Zagreba (SHZ). Izložba je održana u Narodnom sveučilištu Dubrava, Kulturni centar, Zagreb.

Među mnogobrojnim izlagačima predstavljena je inovacija „Pojačivač za uklanjanje specifičnih zaprljanija s tekstilija“ autora prof. dr. sc. Tanja Pušić i Katia Grgić, dipl. ing.

U kategoriji Kemijska i Tekstilna industrija prof. Tanja Pušić i Katia Grgić dobile su zlatnu medalju i posebnu nagradu za uspješan nastup na 45. hrvatskom salonu inovacija - INOVA 2021.

Prof. dr. sc. Tanja Pušić bila je ujedno i članica međunarodnog žirija.

INOVA 2021  „BUDI UZOR 2021“

• Gospođa Ljiljana Pedišić, predsjednica Saveza hrvatskih inovatora i Katia Grgić, izlagač

• Prof. dr. sc. Tanja Pušić za vrijeme žiriranja sa Eddieom Shihom (direktor International Development World Invention Intellectual Property Associations) i Markom Krvarom (zagrebački inovator)

• Zlatna medalja i Posebna nagrada izložene u prostoru Zavoda za tekstilnu kemiju i ekologiju