Uspjesi inovatora na manifestaciji INOVA - BUDI UZOR 2023

Na manifestaciji 47. hrvatski salon inovacija s međunarodnim sudjelovanjem i 19. izložbi inovacija, prototipova i studentskih poslovnih planova INOVA - BUDI UZOR 2023., održanoj od 26. do 28. rujna 2023. na Zagrebačkom velesajmu, inovatori Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta predstavili su svoje inovacije.

Tim prof. dr. sc. Dubravka Rogalea prezentirao se s tri inovacije koje su nagrađene zlatnim medaljama:

•             prof. dr. sc. Dubravko Rogale, izv. prof. dr. sc. Željko Knezić,  prof. dr. sc. Siniša Fajt (FER):

Mjerni sustav za mjerenje akustičke impedancije polimera pri ultrazvučnom spajanju.

•             izv. prof. dr. sc. Željko Knezić, prof. dr. sc. Dubravko Rogale, Robert Matasić, mag. ing. techn. text.:

Izvor elektriciteta koji se temelji na pokretanju ekstremiteta.

•             prof. dr. sc. Dubravko Rogale, prof. dr. sc. Snježana Firšt Rogale, izv. prof. dr. sc. Željko Knezić:

Mjerni uređaj i metoda za simultana mjerenja otpora prolazu topline i temperaturnih gradijenata slojeva kompozita i odjeće.

Prof. dr. sc. Dubravko Rogale također je primio posebnu nagradu Najbolji hrvatski izlagač, a prof. dr. sc. Snježana Firšt Rogale i prof. dr. sc. Dubravko Rogale i ove su godine bili članovi međunarodnog ocjenjivačkog žirija.

World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA) i Savez inovatora Zagreb utemeljitelji su najprestižnije svjetske nagrade za inovativan rad HSIEH HSIN-MING AWARD, koja nosi ime utemeljitelja i prvog predsjednika svjetske organizacije WIIPA. Direktorica World Invention Intellectual Property Associations (WIIPA), gđa Manli Hsieh, dodijelila je nagradu prof. dr. sc. Dubravku Rogaleu za njegov dugogodišnji, vrlo plodonosni inovativni rad.

Tim prof. dr. sc. Tanje Pušić prezentirao se s inovacijom koja je nagrađena zlatnom medaljom i posebnom nagradom:

• prof. dr. sc. Tanja Pušić, dr. sc. Katia Grgić, izv. prof. dr. sc. Tihana Dekanić:

Sredstva za uklanjanje specifičnih zaprljanja s površina

Prof. dr. sc. Tanja Pušić, dr. sc. Katia Grgić, izv. prof. dr. sc. Tihana Dekanić osvojile su 3. Platinum Innovation Trophy for Products for Removing certain Stains, National University for Science and Technology POLITECHNICA Bucharest.

Svečanoj dodjeli nagrada prisustvovali su nagrađeni inovatori, a ispred Sveučilišta u Zagrebu Tekstilno-tehnološkog fakulteta Dekanica prof. dr. sc. Anica Hursa Šajatović.

• 01_INOVA_2023_Rogale_Knezic_Fajt

• 02_INOVA_2023_Knezic_Rogale_Matasic

• 03_INOVA_2023_Rogale_First Rogale_Knezic

• 04_INOVA_2023_Rogale_Posebna nagrada