Zeleni eMJESEC - Zeleno svjetlo za promjenu

Udruga eSTUDENT predstavlja u svibnju novi ekološki projekt pod nazivom „Zeleni eMJESEC“, usmjeren je edukaciji, osvještavanju i aktivaciji studentske populacije. Bavi se temama ekologije i očuvanja okoliša, a bit će proveden u obliku obrazovnih predavanja i radionica tijekom svibnja. Ove godine, uslijed epidemioloških mjera, predavanja i radionice održat će se online. Cilj projekta je probuditi svijest kod ljudi, pogotovo studenata, za očuvanjem okoliša. Pozivaju se svi studenti koji želi produktivno djelovati u zajednici s ciljem očuvanja prirode ili proširiti svoje znanje o zaštiti okoliša.

Raspored informativnih predavanja te zabavnih radionica:

12. svibnja: radionica „Osnove gospodarenja otpadom“ koju organizira UniCompoST

13. svibnja: radionica „Uvod u kompostiranje u vlastitom domu“ također organizira UniCompoST

18. svibnja: predavanje „Organski uzgoj hrane i kako njime pomoći u održavanju okoliša i bioraznolikosti“ koje održava Anino povrće

23. svibnja: predavanje „Flora i fauna u urbanim područjima“ koje provodi BIUS

28. svibnja: predavanje „Održiva moda“ koje će održati Ivana Biočina iz Instituta održive mode

11.05.2021 12:57

Zeleni eMJESEC - Zeleno svjetlo za promjenu