Zoom predavanje Trend ili otpad? Projekt RinF Recycle in Fashion

Od 2.11. 2021. - 5.11. 2021. na Tekstilno tehnološkom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu održavaju se  EDU međunarodne studentske radionice kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja  u sklopu projekta  9.  EDU međunarodne radionice kostimografije, mode i tekstilnog oblikovanja, fotografije te likovne kritike/eseja.

U sklopu događanja u  četvrtak 4.11.2021. s početkom u 12 sati biti će održano u sklopu Erasmus Mobility programa on-line predavanje izv. prof. Tanje Devetak, Fakultet za dizajn, putem ZOOM aplikacije pod nazivom Trend ili otpad? Projekt RinF Recycle in Fashion.

Link na predavanje:

Passcode: tpSv25

Organizatori: ULUPUH i  Tekstilno-tehnološki fakultet Sveučilišta u Zagrebu / Hrvatska

Partneri:

• TTF galerija / Hrvatska
  • Fakultet primenjenih umetnosti iz Beograda / Srbija
  • Fakultet za dizajn iz Trzina ‒ Pridružena članica Univerze na Primorskem / Slovenija
  • Center for Design Research / Slovenija

Autorice projekta: doc. dr. art. Ivana Bakal i dr.sc. Silva Kalčić.

Projekt EDU međunarodnih studentskih radionica započet je 2013. godine. Riječ je o međunarodnim studentskim radionicama kostimografije, modnog i tekstilnog oblikovanja te likovne kritike na kojima sudjeluju studenti iz zemlje i regije (kroz pozivni natječaj na srodnim fakultetima). Cilj je, kroz godišnje radionice sa studentima i izložbe njihovih radova, stjecanje specijalističkoga znanja i usavršavanje kreativnog i individualnog pristupa kao suplement nastavnoga programa. Projekt pruža mnoštvo primjenjivih rješenja za bolju organizaciju i rezultate obrazovnog sistema na visokoobrazovnim ustanovama u području humanističkih znanosti, umjetnosti i dizajna kroz sinergiju predavača/voditelja radionice i studenata/polaznika radionice.

Projekt se realizira uz financijsku potporu Ministarstva kulture RH i Grada Zagreba.

04.11.2021 07:32

Zoom predavanje Trend ili otpad? Projekt RinF Recycle in Fashion