unizg Pretraga

doc. dr. sc. Ksenija Smoljak Kalamir

Zavod

Zavod za temeljne prirodne i tehničke znanosti

 Osobni podaci

  • Rođena 1983 u Karlovcu


 Akademsko obrazovanje

  • 2007.- diplomirala na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu - Matematičkom odsjeku Sveučilišta u Zagrebu, smjer Računarstvo s radom "Problem maksimalnih klika i Kellerova slutnja", mentor rada: prof. dr. sc. Vedran Krčadinac
  • 2011. - doktorirala na Prirodoslovno-matematičkom fakultetu - Matematičkom odsjeku Sveučilišta u Zagrebu s radom "Poopćenja i profinjenja Steffensenove nejednakosti", mentor rada: akademik Josip Pečarić


 Slijed zaposlenja i zvanja

  • 2007. – 2012. znanstveni novak - asistent na Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu
  • 2012. – 2018. znanstveni novak - viši asistent na Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu
  • 2018. - docent na Sveučilištu u Zagrebu Tekstilno-tehnološkom fakultetu


 Nastavna djelatnost

  • Odabrana poglavlja iz matematike - poslijediplomski studij Tekstilna znanost i tehnologija
  • Matematika 1 - preddiplomski studij Tekstilna tehnologija i inženjerstvo
  • Statistika - preddiplomski studij Tekstilna tehnologija i inženjerstvo
  • Nacrtna geometrija A - preddiplomski studij Tekstilni i modni dizajn
  • Matematika - stručni studij u Varaždinu
  • Statistika - stručni studij u Varaždinu


 Znanstvena djelatnost

  • Prirodne znanosti, matematika, matematička analiza


 Znanstveno-stručni rad

  • 32 izvorna znanstvena rada
  • 2 znanstvene knjige
  • 8 sudjelovanja na skupovima s međunarodnom recenzijom
  • 2 fakultetska udžbenika


 Popis najznačajnijih znanstvenih radova

  • Izvorni znanstveni i pregledni radovi u CC časopisima
  • Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Bellman-Steffensen type inequalities. // Journal of inequalities and applications. 2018:288 (2018) ; 15 pages.
  • Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Exponential convexity induced by Steffensen's inequality and positive measures. // Results in mathematics. 73:136 (2018) , 4; 18 pages.
  • Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Some measure theoretic aspects of Steffensen's and reversed Steffensen's inequality. // Journal of Mathematical Inequalities. 10 (2016) , 2; 459-469
  • Pečarić, Josip; Perušić Pribanić, Anamarija; Smoljak Kalamir, Ksenija. Generalizations of Steffensen's inequality via Taylor's formula. // Journal of inequalities and applications. (2015), 2015-207 ; 1-25.
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. New Steffensen type inequalities involving convex functions. // Results in mathematics. 67 (2015) , 1; 217-234.
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Generalized Steffensen type inequalities involving convex functions. // Journal of Function Spaces. 2014 (2014), Article ID 428030, 10 pages.
  • Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija; Smoljak, Ksenija. Mercer and Wu-Srivastava generalisations of Steffensen\\\\\\\'s inequality. // Applied mathematics and computation. 219 (2013), 21; 10548-10558.
  • Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. a(x)-monotonic functions and their inequalities. // Journal of Mathematical Inequalities. 5 (2011), 3; 435-450.
  • Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Note on an inequality of Gauss. // Journal of Mathematical Inequalities. 5 (2011), 2; 199-211.
  • Krulić, Kristina; Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Fractional Steffensen Type Inequalities. // Complex Variables and Elliptic Equations. 56 (2011), 10/11; 975-990.
  • Krulić, Kristina; Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. New generalized Steffensen means. // Collectanea mathematica. 62 (2011), 2; 139-150.
  • Znanstveni radovi u drugim časopisima
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Weighted Steffensen type inequalities involving convex functions. // Konuralp Journal of Mathematics. 6 (2018) , 1; 84-91.
  • Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Measure theoretic generalization of Pečarić, Mercer and Wu-Srivastava results. // Sarajevo journal of mathematics. 12(24) (2016) , 1; 33-49.
  • Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija; Smoljak, Ksenija. Generalizations of Steffensen’s Inequality by Lidstone’s Polynomials. // Ukrainian mathematical journal. 67 (2016) , 11; 1721-1738.
  • Pečarić, Josip; Perušić Pribanić, Anamarija; Smoljak Kalamir, Ksenija. Generalizations of Steffensen's inequality via some Euler-type identities. // Acta Universitatis Sapientiae, Mathematica. 8 (2016) , 1; 103-126.
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Gauss type inequalities. // Azerbaijan Journal of Mathematics. 6 (2016) , 2; 55-69.
  • Jakšetić, Julije; Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Extension of Cerone's generalizations of Steffensen's inequality. // Jordan Journal of Mathematics and Statistics. 8 (2015) , 2; 179-194.
  • Pečarić, Josip; Perušić, Anamarija; Smoljak, Ksenija. Generalizations of Steffensen's inequality by Abel-Gontscharoff polynomial. // Khayyam Journal of Mathematics. 1 (2015) , 1; 45-61.
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. On some bounds for the parameter lambda in Steffensen's inequality. // Kyungpook mathematical journal. 55 (2015) , 4; 969-981.
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija. Gauss-Steffensen type inequalities. // Matematički bilten. 38 (2014) , 2; 81-90.
  • Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Steffensen type inequalities involving convex functions. // Mathematical Inequalities and Applications. 18 (2015), 1; 363--378.
  • Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Stolarsky-type means related to generalizations of Steffensen\\\\\\\'s and Gauss\\\\\\\' inequality. // Acta Mathematica Vietnamica. 39 (2014), 3; 347-358.
  • Pečarić,Josip; Perušić, Anamarija; Smoljak, Ksenija. Cerone\\\\\\\'s generalizations of Steffensen\\\\\\\'s inequality. // Tatra Mountains Mathematical Publications. 58 (2014); 53-75. DOI: 10.2478/tmmp-2014-0006.
  • Smoljak, Ksenija. Stolarsky type means related to an extension of Holder-type inequality. // Creative Mathematics and Informatics. 23 (2014), 1; 107-114.
  • Krulić, Kristina; Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. a(x)−convex functions and their inequalities. // Bulletin of the Malaysian Mathematical Sciences Society. 35 (2012), 3; 695-716.
  • Pečarić, Josip; Perić, Ivan; Smoljak, Ksenija. Generalized fractional Steffensen type inequalities. // Eurasian Mathematical Journal. 3 (2012), 4; 81-98.
  • Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Improvement of an extension of Holder-type inequality. // Analysis Mathematica. 32 (2012), 2; 135-146.
  • Krčadinac, Vedran; Smoljak, Ksenija. Pedal sets of unitals in projective planes of order 9 and 16. // Sarajevo journal of mathematics. 7(20) (2011), 2; 255-264.
  • Krulić, Kristina; Pečarić, Josip; Smoljak, Ksenija. Gauss-Steffensen\\\\\\\'s means. // Mathematica balkanica. 24 (2010) , 1-2; 177-190.
  • Znanstvene knjige:
  • Pečarić, Josip; Smoljak Kalamir, Ksenija; Varošanec, Sanja. Steffensen\\\\\\\'s and related inequalities (A comprehensive survey and recent advances), Element, Zagreb, 2014.


 Sveučilišni udžbenici i knjige

  • K. Krulić Himmelreich, K. Smoljak: Matematika 1 - fakultetski udžbenik u e-obliku, Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb, 2013.
  • K. Krulić Himmelreich, K. Smoljak: Statistika - fakultetski udžbenik u e-obliku, Tekstilno-tehnološki fakultet, Zagreb, 2013.


 Projekti (suradnik na projektu)

  • 5435, Nejednakosti i primjene

doc. dr. sc. Ksenija Smoljak Kalamir